Kontakt : kajaki.mkk@interia.pl tel : 604 962 954 Administracja : gg: 9728125

Jak oceniacie nowy wygląd portalu

Pogoda

PostHeaderIcon Mistrzowskie kajakowanie

Kajaki 2013

W dniach 7-8.09.2013 roku młodzi kajakarze z Łączan wzięli udział w XXVII Mistrzostwach Polski „Maraton Kajakowy” organizowanych w Opolu. To wyczerpująca dyscyplina dla prawdziwych twardzieli, łącząca pływanie z bieganiem.

By stworzyć zawodnikom jak najlepsze warunki rywalizacji, organizatorzy wstrzymali nawet nurt Odry. Maraton kajakowy to bardzo specyficzna dyscyplina. Pływa się pokonując pętlę. Podobnie jak w klasycznym kajakarstwie liczy się szybkość i technika wiosłowania, ale bardzo ważna jest też tzw. przenoska, czyli wyznaczone na trasie miejsce, które zawodnicy maratonu muszą pokonać biegiem i - jak sama nazwa wskazuje - przenieść kajak. Jest to odcinek od 100 do 300 metrów. Oczywiście jak najszybciej. Główny wyścig rozgrywa się jednak na wodzie.

W zawodach wzięło udział około 400 zawodników. Zawodnicy z Łączan choć nie zajęli medalowych miejsc i tak uplasowali się na wysokich pozycjach.

K-1 młodziczek Klaudia Sowa w wyścigu na 9 km z jedną przenoską zajęła 7 miejsce,

K- 2 młodzików Daniel Wiecheć –Mateusz Sowa w wyścigu na 9 km z jedną przenoską zajęli 7 miejsce,

K-2 juniorek młodszych Natalia Majdyś – Weronika Kutermak w wyścigu na 18 km z czterema przenoskami zajęły 5 miejsce.

Dla naszych młodych kajakarzy były to pierwsze tak prestiżowe zawody. W najbliższą sobotę tj. 14.09 kajakarzy czeka następna rywalizacja. W KKW 29 w Krakowie odbywać się będą Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Tu rywalizacja też nie będzie byle jaka. Wrzesień to wyczerpujący miesiąc dla naszych kajakarzy. Mamy nadzieję że praca i wysiłek jaki wkładają w codzienne treningi w końcu zaowocuje zdobytymi medalami. Życzymy im tego z całego serca.